تراشه پونته وکیو اینتل

تراشه پونته وکیو اینتل

تراشه ی Ponte Vecchio در فرآیند 7nm خود اینتل تولید خواهد شد ، روندی که تقریبا قابل مقایسه با جایگاه امروزی شرکت AMD است. اما پونته وکیو احتمالاً در سال 2021 و نه سال آینده ارائه خواهد شد. اینتل در انتشار مطبوعات خود واقعاً این جزئیات را تأیید نکرد ، اما مدیر اجرایی باب سوان طی تماس در ماه اکتبر اعلام کرد که محصول اینتل در راه رسیدن به اولین محصولات مبتنی بر 7 نانومتری ، یک پردازنده گرافیکی گسسته با محوریت داده در سال 2021 می باشد. "

در هر صورت ، این اولین تراشه Xe برای دیتاسنتر با استفاده از فناوری Foveros منطقی انباشته اینتل ، که در ساخت تراشه "Lakefield" برای دستگاههای دارای نمایشگر دوگانه مورد استفاده قرار گرفته ، تأیید شده است. اینتل همچنین از فناوری اتصال تراشه به تراشه EMIB بهره می برد و نشان می دهد تراشه Ponte Vecchio می تواند یکی از اولیهایی باشد که از فناوری co-EMIB Intel که در ماه ژوئیه مورد بحث قرار گرفت استفاده کند.

با تاکید بر هوش مصنوعی ، از Ponte Vecchio برای مدل سازی و بار کاری شبیه سازی HPC استفاده خواهد شد. همچنین به Compute Express Link (CXL) ، سرعت پردازنده سریع CPU به حافظه و پردازنده CPU به دستگاه CXL می پردازد ، که انسجام حافظه را بین فضای حافظه CPU و حافظه در دستگاه های متصل حفظ می کند. کنسرسیوم CXL که شامل شرکت هایی مانند گوگل ، مایکروسافت ، اینتل ، هواوی و HP است ، به نوبه خود باعث به اشتراک گذاری منابع برای عملکرد بالاتر ، کاهش پیچیدگی پشته نرم افزار و پایین آمدن هزینه کلی سیستم می شود.

Ponte Vecchio با استفاده از آنچه اینتل با OneAPI فراخوانی می کند ، یک برنامه API برنامه ریزی شده یکپارچه که این شرکت هم به عنوان یک محصول بتا اختصاصی اینتل و هم با مشخصات مشخص منتشر می شود ، برنامه ریزی می شود. ایده این است که توسعه دهندگان می توانند تراشه های مختلف اینتل - پردازنده های Intel Core ، Intel FPGAs ، Xeon و موارد دیگر را با یک ابزار واحد برنامه ریزی کنند.

منبع : itnews.com 

ترجمه اختصاصی بی استاک

نظرها

نظر خود را بنویسید